Didysis pabėgimas / The Great Raid

Didysis pabėgimas / The Great Raid

Įkelta: 2011, Gruodis 29
Raktažodžiai: ,
Žanras: Dramos, Kariniai, Veiksmas

1945–ieji. Pietryčių Azijoje vyksta aršios kovos – nors pabaiga jau netoli, tačiau Japonija nenori atsisakyti grobikiškų kėslų. Amerikiečiai, kovojantys su Ramiojo vandenyno agresore, fronto linijose susiduria su priešu, besivadovaujančiu kitokiomis vertybėmis. Priešu, kuris pergalę ir pralaimėjimą, garbę ir pažeminimą suvokia kitaip. Vienintelis būdas pasipriešinti ir išsigelbėti – tvirtai laikytis savojo garbės kodekso…

Filipinuose, prastai pagarsėjusioje Kabanatuan karo belaisvių stovykloje, kali daugiau nei 500 amerikiečių. Vien šios stovyklos vardas daugeliui kareivių varo siaubą. Kabanatuan belaisvių likimas nepavydėtinas – prižiūrėtojai su karo belaisviais nesiterlioja. Japonai nesivargina, galvodami, kaip išspręst kylančias problemas stovykloje – jie vadovaujasi taisykle „žudyk visus“. Nebent tenka pasismaginti kankinant belaisvius.

Legendinis 6-asis desantininkų bataljonas, vadovaujamas leitenanto Kolonelio Mučio, imasi beveik nerealios misijos – išlaisvinti Kabanatuano stovyklos belaisvius. Leitenantas Mučis žino, jog norėdamas išgelbėti kalinčius amerikiečių karius, turės pasiųsti bataljoną į tikrą pragarą. Kabanatuan stovykla – priešo užnugaryje, 30 mylių už fronto linijos. Daugelis vyrų gali žūti. Tačiau tai nesustabdo nei leitenanto Mučio, nei jo karių – amerikiečių garbės kodeksas neleidžia palikti mūšio draugų nelaimėje.

Šansas, kad 6-ąjam desantininkų bataljonui pasiseks – vienas iš begalybės. Tokia misija tikra beprotybė! Tačiau leitenantas Mučis turi kuo pasikliauti. Sumanus 6-ojo bataljono karininkas Bobas Princas sudarė genialų diversijos planą. Tereikia žmogaus, galinčio padėti jį įvykdyti. Tokio, kuris puikiai pažinotų teritoriją ir priešo įpročius. Toks žmogus atsiranda. Tai kapitonas Chuanas Pachota – pasipriešinimo Filipinuose vadas.

Filme „Didysis pabėgimas“ pasakojama tikra istorija, nutikusi Filipinuose II–ojo pasaulinio karo metu. Tai istorija apie viltį ir tikėjimą, beprotišką drąsą ir pasiaukojimą. Tai karinė drama apie žmones, vertus būti kariais, vertus vadintis didvyriais!

Processing your request, Please wait....
BlogaiŠiaip sauVidutiniškaiGeraiPuikiai (2 balsų)
Loading ... Loading ...