The Usual Suspects

The Usual Suspects

Įkelta: 2011, Gruodis 21
Raktažodžiai:
Žanras: Mistinis, Trileriai

Policija tiria laivo sprogimą. San Pedro uoste po sprogimo rasti 27 žmonių kūnai ir beveik 100 milijonų dolerių vertės narkotikų siunta.

Išsigelbėjęs vyriškis vargiai gali ką paaiškinti, tik nežinia ar jis išsigando sprogimo, ar įvykiai prieš sprogimą jį išgąsdino dar labiau. Netrukus paaiškėja, kad įvykių grandinės pradžia – prieš šešias savaites apvogtas treileris.

KAS YRA KAIZERIS SOUZĖ? Būtent toks klausimas neduoda ramybės visiems filmo herojams. Tiesą sakant, šis klausimas neduoda ramybės ir daugumai filmo „Paprasti įtariamieji“ gerbėjų.

Juosta sukurta lygiai prieš dešimt metų ir beveik iš karto tapo kultine. Lyg tol nežinomas režisierius Bryanas Singeris vėliau režisavo dvi komiksų „X-menai“ dalis, o dabar dirba prie „Supermeno sugrįžimo“. „Paprasti įtariamieji“ atvedė į šlovės viršūnę ir ne kartą „Kino pavasaryje“ matytą aktorių Keviną Spacey – už antro plano vaidmenį šiame filme jis gavo pirmąjį iš dviejų savo turimų „Oskarų“. Taigi, kas yra Kaizeris Souzė? Filmo pristatyme to paties paklaustas vienas iš filmo aktorių Gabrielis Byrne‘as atšovė: „Kol filmavausi ir iki šio vakaro, maniau, kad Kaizeris Souzė – tai aš“. Iš tiesų, atsakymą į šį klausimą sužinosite tik pačiame paskutiniame filmo „Paprasti įtariamieji“ kadre. Beje, dėl tos pabaigos daug ir ginčijamasi – vien sako, kad ji sugadina visą malonumą, kiti – jog tai genialiausias tikrai protingo scenarijaus posūkis. Ko gero, būtent šis filmas įkvėpė pabaigos triukais viską apversti aukštyn kojom ir Deividą Fincherį bei M.Nyghtą Shyamalaną. Beje, lyg tol taip pat niekam nežinomas scenaristas Christopheris McQuarrie‘is už „Paprastus įtariamuosius“ taip pat gavo „Oskarą“.

Paradoksalu, tačiau šio tikrai garsaus filmo idėja gimė sumąsčius reklaminį plakatą su penkiais vyrais, stovinčiais prie sienos policijoje. Visi jie – įtariamieji. Beje, toji scena, tokia įsimintina filme, turėjo būti rimta. Tačiau aktoriai taip pavargo filmuojant, jog ėmė kvailioti. Režisierius vėliau montuodamas nusprendė palikti būtent šiuos – improvizuotus – planus.

Processing your request, Please wait....
BlogaiŠiaip sauVidutiniškaiGeraiPuikiai (2 balsų)
Loading ... Loading ...